Lezecký příměšťák

Poslední prázdninový týden (pro paní učitelky, pro děti předposlední 🙂 ) se konal lezecký příměstský tábor.

Sešlo se nás opravdu hodně, bylo nás neskutečných 32 dětí. Proto jako instruktoři byli krom slečen vychovatelek taky Pepa, Otes, Skalič a Dan (skauti, co lanům a uzlům rozumí). V pondělí jsme začli seznamkami a pak i seznamováním s lezeckým materiálem. Zkoušeli jsme si ve skupinkách základní a potřebné uzle a po obědě jsme šli do tělocvičny. Tam jsme se rozdělili na 2 party. První hrála hry a běhala překážkovou dráhu a druhá skupina se učila základnímu jištění, lezení, oblékání do úvazků… A pak se to vyměnilo.
V úterý jsme jeli na lezeckou stěnu Ruzyně, kde jsme si zkoušli lézt už na opravdové stěně. Jistili jsme se ve trojicích tak, jak jsme se to naučili v pondělí. Také jsme si zkoušeli lézt na bouledru, na nízké stěně, kde se padá do duchny. A kdo chtěl odpočívat, dal si něco dobrého z místního bufíku nebo mohl skákat na trampolíně.
Ve středu, aby byla změna, jsme jeli do lanového parku. Leli jsme vláčkem do Kladna, kde ti vyšší z nás si zkusili vysoké lanové překážky a ti menší ty nízké.
No a ve čtvrtek a pátek jsme vyrazili na opravdové skály k Srbsku. Zkoušeli jsme se překonávat, co to šlo, někteří byli moc šikovní, jiní ještě musí trochu potrénovat. Ale o to nešlo, důležité je, že nás to všechny bavilo a vyšlo nám počasí 🙂

p.s. fotky jsou trochu zpřeházené, ale to nám snad odpustíte.