KLUB Naplno

Klub NAPLNO letos otevírá tyto kroužky:

Logika a deskovky – pondělí 14:00 – 15:00, pro 3., 4. a 5. třídu
LARPový šerm – pondělí 15:30 – 16:30, pro 2. – 5. třídu
Historické rukodělky – úterý 14:00 – 15:00, pro všechny
Florbal – úterý 16:00 – 17:00, pro 3., 4. a 5. třídu

Rukodělky a výtvarka – středa 14:00 – 15:00, pro 3., 4. a 5. třídu
Sportovky pro mladší – středa 16:00 – 17:00, pro 1., 2. a 3. třídu
Rukodělky a výtvarka – čtvrtek 15:00 – 16:00, pro všechny
Sportovní hry – čtvrtek 16:00 – 17:00, pro 3., 4. a 5. třídu
Florbal – pátek 13:30 – 14:30, pro 3., 4. a 5. třídu

Přihlásit se můžete na: klub@naplno.eu

Popisy kroužků:

Kroužek LARPového šermu

Děti si osvojí základní návyky pro boj měkčenými meči, potřebné pro účast na LARPových akcích (známé i jako „dřevárny“). Účastník kroužku si musí vyrobit vlastní meč, avšak podrobný návod bude dodán a nejedná se o nic složitého. Během tréninků se mimo procvičování šermu dozví děti i o možnostech výroby kostýmů, zbrojí a jiných doplňků, které mohou probudit jeho zájem o dřevárny. Cílem tohoto začátečnického kroužku není naučit dítě jak zmlátit soupeře, nýbrž ho naučit respektu k meči, k soupeři a k boji.

Kroužek historických rukodělek

Proč se honit za moderními nápady, když nám jich historie tolik nabízí? Na tomto kroužku si děti vyzkouší různé rukodělné činnosti středověkého ladění. Středověk však nebyl jen v Evropě, proto se podíváme i od exotičtějších lokalit a ukážeme dětem např. čínskou kaligrafii. Kroužek je materiálně náročnější, proto je i lehce cenově dražší. Děti si však z každé schůzky odnesou něco vyrobeného domů.

Kroužek zábavné logiky a deskovek

Nechte si zavařit šedou kůru mozkovou a vyzkoušejte spousty deskových her, které pomohou rozvinout jak schopnost spolupracovat, tak přemýšlet za pochodu. Přichystejte se na šifry, hlavolamy a hádanky a hlavně kopu zábavy.

Kroužek florbalu

Ideální pro děti, které si chtějí především užít hru s kamarády a vyzkoušet si souhru v týmu. V kroužku bude i část, zabývající se tréninkem práce s míčkem, avšak cílit se bude na samotné hraní v různě složených týmech.

Kroužek rukodělek a výtvarky

Klasický rukodělný a výtvarný kroužek s neobvyklými nápady J Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky a práci s mnoha materiály.

 Kroužek sportovních her

Cílem kroužku je naučit se základům různých týmových, nejen míčových, her v tělocvičně, protáhnout si tělo po celodenním sezení v lavicích, ale hlavně se prostě „vyběhat“ a „vyblbnout“ při pohybových hrách s kamarády ve fair-play atmosféře.

 


Od září 2018 máme v plánu ve spolupráci s FZŠ „V Remízku“ otevřít nový volnočasový klub pro starší děti z 1. stupně. Klub bude přístupný pro všechny přihlášené děti každý den po 5. vyučovací hodině až do 17. hodin. Děti zde mohou trávit celé odpoledne nebo třeba jen chvilku mezi jejich dalšími aktivitami nebo jen využít tento prostor pro společný čas s jejich kamarády. Je pro nás velmi důležité, aby děti odpoledne po škole jen tak nebrouzdali po sídlišti a chytali se nevhodných sociálních skupin. Proto bychom chtěli prostřednictvím klubu nabídnout smysluplnou variantu s bohatou programovou činností a příjemnou kamarádskou atmosférou. Chceme ale také poskytnout místo pro odpočinek po výuce, pro psaní domácích úkolů a pro aktivity, které si děti sami vymýšlí.

Níže najdete rozepsané všechny důležité informace a odpovědi na nejčastější dotazy. Pokud budete mít nějaké další, neváhejte napsat na klub@naplno.eu.

Cíle klubu:

  • Nabídnout dětem bezpečné prostředí pro trávení volného času s jejich vrstevníky
  • Poskytnout zázemí na vlastní aktivity, které děti baví
  • Rozšířit nabídku volnočasových služeb a aktivit na Barrandově

Základní informace:

Provozovatel: Váš volný čas Naplno, z.s.
Kontakt: Mgr. Monika Šišková, klub@naplno.eu
Místo: bývalý zrcadlový sál v budově školy
Provoz klubu: pondělí – pátek, cca 12:45 – 17:00
Personální zajištění: Petr Klusáček – vychovatel, další instruktoři
Určeno pro: děti ze 4. a 5. tříd (popř. děti, které se kapacitně „nevejdou“ do ŠD)

Program:

  • Pravidelný dobrovolný program každý den (rukodělky, hry venku i v tělocvičně, relaxační aktivity,…)
  • Pravidelné akce v klubu (čajovna každé první úterý v měsíci, turnaj deskovek, hudební dny,…)
  • Akce mimo klub – cca 1x měsíčně (horolezecká stěna, neviditelná výstava, beseda, lasergame,…zkrátka různé výlety a exkurze)
  • Kroužky v rámci klubu (kroužky budou v ceně klubu, budou vypsané např. 2 – 3 podle počtu přihlášených dětí. Pokud bude dětí víc, uděláme vše proto, aby bylo i kroužků víc)
  • Speciální akce – lyžařský kurz o jarních prázdninách, letní tábor („jen pro klubáky“),…

K pravidelnému programu můžeme využívat tělocvičny, školní zahradu a školní hřiště, učebnu PC apod.)
Pokud bude akce mimo klub, vždy bude zajištěn i normální provoz pro děti, které se dané akce neúčastní.
Věříme, že klubová činnost se rozjede naplno, a tak bude moci být i nabídka programů, aktivit, akcí i kroužků čím dál tím větší.

Cena:

600 Kč / měsíc (platí se převodem na účet za celý rok nebo za období září – prosinec a leden – červen).

Jak se přihlásit:

V květnu budou ve škole všem dětem rozdány informace s „předběžným zájmem (předběžné přihlášky)“ – ke stažení ZDE. Po jejich zpětném výběru a kontrole rentability otevření klubu Vám zašleme „Závaznou přihlášku“, ostatní dokumenty a pokyny k platbě.
Předběžne se lze hlásit také na klub@naplno.eu

Klub bude otevřen při přihlášení minimálně 50 dětí.

Časté dotazy:

Co všechno je zahrnuto v ceně?
V ceně jsou veškeré provozní náklady na klub (nájem, energie, personální zajišění,…), pravidelný program každý den a minimálně 1 kroužek pro každé dítě. Jednorázové akce mimo klub se platí zvlášť (vždy ale jen např. cena vstupného – bez dalších příplatků).

Můžeme se přihlásit jen na některé dny?
Ano, do klubu mohou děti chodit, kdy budou chtít nebo potřebovat. Cena je ale pro všechny stejná.

Jak je to s odchody (čas, vyzvedávání)?
Klub bude „průchozí“. Děti tedy mohou přicházet i odcházet kdykoli budou potřebovat. Všechny děti budou mít tzv. „smostatné odchody“ – můžete si na ně čekat před školou. Rodiče budou mít telefon na vychovatele a mohou se s ním operativně domluvit.

Co děti, které potřebují asistenta pedagoga?
Asistenta pedagoga pro tyto děti si zajišťují (financují) sami rodiče. Není naší povinností tyto děti do klubu přijmout.

Kdy začnou kroužky, jaké budou a jak se můžeme přihlásit?
Na kroužkách těď aktuálně pracujeme. Chtěli bychom aby byly tematicky různorodé. Kroužky budou vypsané po uzavření předběžného přihlašování do klubu, o způsobu a termínu přihlašování na jednotlivé kroužky budete informováni e-mailem. Kroužky budou začínat nejpozději první týden v říjnu.

Jak budou vypadat prostory pro klub?
Budeme mít k dispozici zrcadlový sál u šaten 2. stupně přímo v budově školy. Zařizovat ho budeme během prázdnin. Bude vybaven kobercem na hraní, stoly, židlemi, relaxačními vaky, počítačem s reproduktory (pro hledání informací k domácím úkolům, ne na „paření her“ 🙂 ), dataprojektorem, minikuchyňkou, v plánu máme na jedné straně postavit malou lezeckou stěnu. Plus vybavení klubu jako jsou hry, deskovky, knihovna, kancelářské věci, materiál na vyrábění, apod.

Jak to bude s obědy?
Po zvonění si děti dojdou na oběd samostatně a pak i samostatně dorazí do klubu.

Bude fungovat klub i ráno (před výukou)?
Nebude, ze zkušeností víme, že by o něj nebyl dostatečný zájem.

Máte ještě nějaký dotaz? Napište nám na klub@naplno.eu