Adrenalinový pobyťák

Byla neděle 23.7. a my jsme se sešli plni očekávání u bazénu na Barrandově. Tady nás čekala Evka s Eliškou a Šíša, který nám do auta nabral naše věci. Pak jsme jeli vláčkem do Tábora, kde jsme zavítali do středověkých podzemních chodeb. Odtud pak vláčekem do Bechyně – měli štěstí a jeli jsme historickou „elinkou“ (tato trať je totiž 1. elektrifikovanou tratí v Evropě), kde nás čekla Móňa. Cestou na tábořiště jsme si pochutnali na kukuřici. V tábořišti proběhlo rozřazování kdo se první zabydlí a zabydlování do stanů. Pak byla prohlídka tábořiště, první večeře a také první psaní deníčků.
Od pondělka do čtvrtka bylo „pěkně hnusně“ (ale nám drsným táborníkům to nijak nevadilo 🙂 ) kreslili jsme si jmenovky na stany, hráli hry, malovali a odpočívali. Po obědě jsme se učili uzlovat a taky základy horolezení – jak se oblíct do sedáku, jak se navázat apod. Taky jsme si zkusili vyřezávání a učili jsme se správně zacházet s nožem. Večer jsme psali deníčky a zpívali s kytarou.
Úterý bylo ve znamení stavění tee-pee…to totiž není žádná legrace a kolikrát se musí stavět na několikrát. All jelikož Otes, který tomu velel, je zkušený indián, tak se nám to povedlo napoprvé. Poté jsme zbytek dopoledne strávili v lese a stavěli domečky. Odpoledne se počasí malinko umoudřilo a tak jsme vyrazili na lodičky. Někteří z nás se i při čekání „nechtěně“ vykoupali. Navečer jsme se ve dvojicích učili rozdělávat a zapalovat oheň. Poté jsme zapálili velký ohýnek a opékali jsme buřtíky a zpívali. A večer byla povinná sprcha. No a v noci byla stezka odvahy, šli jsme každý sám a bez baterky jenom po svíčkách…
Ve středu dopoledne jsme v lese na velkém území hráli velkou bojovou hru o vlajky. Bylo to super! Před obědem jsme ještě stihli dopsat deníčky a po obědě se šlo na lanové lávky. Když pršelo, tak jsme vyráběli Indiánské talismany. Večer jsme se učili šifry, hlavně morseovku.
Ve čtvrtek jsme o něco déle spali a pak jsme vyrazili na celodenní výlet s cílem zřícenina hradu Dobronice. Když jsme se navečer vrátili, připravili jsme se na přespání v tee-pee a dokonce večeři (výborné tortily) jsme si dali v týpku u ohně. Také se zpívalo až jsme z toho všichni usli.
V pátek dopoledne jsme se ve sprše hezky vymydlili, pak jsme psali deníčky a hráli hry. Zbytek dne jsme se střídali na skalách, kde jsme zkoušeli horolezit a na lodičkách. Čekal nás poslední večer. K večeři byly výborné hamburgry a potom jsme se už v pyžámkách sešli v tee-pee. Dostali jsme pamětní lístky, bylo slavnostní vyhlášení „úklidu stanů“ a závěrečné popovídání a zpívání, u kterého jsme zase spokojeně usnuli.
Ráno jsme hned po snídani začali balit. Každý svůj stan a pak se pomáhalo, kde bylo třeba. Ve volné chvíli si každý vyrobil ještě „táborovou placku“ a pak už jsme nedočkavě vyhlíželi rodiče. Když odjeli děti, zbytek vedoucích ještě sklízel stany a všechno vybavení, všechno se sušilo, uklízelo a vytíralo se v baráku a pak se odváželi věci, které se uklízeli na jiné skautské základny. Večer vše bylo hotovo a tábor byl definitivně u konce… Byl to ale krásný týden plný nových zážitků a dobrodružství a neskazilo nám to ani počasí!

První jsou fotky od Móni a následují fotky od Elí…